Policie České Republiky, hledané osoby, pátrání po osobách, FBI, městská policie, Stb seznamy, bodové hodnocení, přestupky řidičů, dopravní nehody, autonehody, zákony, CIA, policejní sbory v zahraničí, kriminalistika, přestupky, policejní aféry, INTERPOL, policista, pátrání, POLICIE ČR
Ministerstvo vnitra dnes, ve středu 3. října, oficiálně představilo společný projekt Policie ČR a mobilních operátorů. Tento projekt se týká blokace odcizených mobilních telefonů.
Občané České republiky tak získávají jedinečnou možnost nechat si zablokovat mobilní telefon v případě, že byli okradeni. Díky tomuto ojedinělému společnému projektu se zlodějům krádeže mobilních telefonů nevyplatí, protože telefony se pro ně stanou bezcennými. Občané navíc zablokováním svého odcizeného přístroje přispějí ke snížení počtu krádeží přístrojů.
Výzkumy prokazují, že se vzrůstajícím počtem mobilních telefonů rostl také počet jejich krádeží. Ročně se počet krádeží mobilních telefonů vyšplhal až na 20 tisíc. Lidé měli minimální možnost se bránit, o čemž svědčí pouze stovky nahlášených krádeží mobilních telefonů ročně. Ministerstvo vnitra spolu s Policí ČR našlo řešení, jak tomuto problému čelit. Vznikl tak projekt blokace mobilních telefonů, který přináší efektivní řešení, jak přispět ke snížení počtu krádeží mobilních telefonů. „Krádeže mobilních telefonů se přestanou vyplácet. Nabízíme občanům účinný způsob, jak zablokovat zloděje,“ uvádí ministr vnitra Ivan Langer. Již nyní, po dvoudenním provozu této služby, se počet momentálně blokovaných mobilních telefonů pohybuje řádově v desítkách přístrojů.
Jak se tedy zachovat, když zjistíte, že vám ukradli mobilní telefon? Nejdříve se obraťte na mobilního operátora, který provede blokaci SIM karty proti neoprávněnému volání i z jiných telefonů. Poté kontaktujte Policii ČR, která požádá všechny mobilní operátory o zablokování vašeho mobilního telefonu podle jeho výrobního čísla IMEI. Po blokaci telefonu bude přístroj pro jeho nového majitele bezcenný a „nezavolá“ si z něj.
Podrobné informace o blokování provozu mobilních telefonů spolu se službou, která vám umožní ověřit, jestli je či není váš telefon evidován jako odcizený naleznete na pravidelně aktualizovaném webu umístěném na adrese http://www.mvcr.cz/mobily
Jana Malíková, ředitelka odboru a tisková mluvčí
zdroj: MVČr 3.10.2007
Dosud nebyl vložen žádný komentář!
Chcete reagovat na některý článek, událost, chování policistů? Ke každému článku můžete přidat vlastní komentář. Více informací »